To już 3 część porad z cyklu Ekologiczne wskazówki dla zaoszczędzenia gotówki. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.
Wskazówka 1: Sprawdź stan techniczny kotła oraz instalacji centralnego ogrzewania przed sezonem grzewczym. Z upływem czasu nawet niewielkie usterki mogą generować większe koszty naprawy zamontowanego wcześniej sprzętu.
Wskazówka 2: Zawory termostatyczne – dzięki zamontowanym zaworom termostatycznym przy grzejnikach możesz sam regulować sobie temperaturę w pomieszczeniach w zależności od swoich potrzeb.
Wnioski: Zweryfikuj stan techniczny domowej instalacji grzewczej oraz sprawdź czy przy twoich grzejnikach zostały zamontowane zawory termostatyczne.
Ponadto, chcemy przekazać Państwu jeszcze kilka ogólnych wskazówek, które przydadzą się Państwu w codzienności:
Wskazówka 1: Pamiętaj, aby zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach, w których nie przebywasz przez dłuższy czas. Ogrzewanie powierzchni, które nie są użytkowane generuje dodatkowe koszty.
Wskazówka 2: Wietrzenie pomieszczenia powinno odbywać się przez przeciąg przy zakręconych wcześniej grzejnikach. Przez intensywne wietrzenie w krótkim czasie pozbędziemy się wilgoci z pomieszczenia.
Wskazówka 3: W okresie jesienno-zimowym cienkie kołdry zamień na puchowe, ponieważ puch posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne. Kołdry puchowe najczęściej zawierają w sobie pierze oraz puch gęsi.
Wskazówka 4: Zwróć uwagę na materiał z jakiego wykonane są twoje ubrania. Podczas chłodniejszych dni wybieraj takie, które zostały wykonane z wełny, kaszmiru, bawełny oraz wiskozy z dodatkiem nylonu.
Wnioski: Wybieraj ubrania wykonane z materiałów odpowiednich na chłodniejsze dni, w których nie będzie Ci zimno. Krótko, ale intensywnie wietrz pomieszczenia przy zakręconych wcześniej grzejnikach. Zmniejsz temperaturę w nieużytkowanych pomieszczeniach. Cienkie kołdry zamień na puchowe.
Zespół Ekodoradców
Napisz komentarz
Komentarze