Wydarzenie składało się z trzech części utrzymanych w różnych stylach: folk, country i pop, podkreślonych każdorazowo przez stosowne stroje. Publiczność żywo reagowała na znane i lubiane piosenki. Sala rozbrzmiewała na przemian radosnym śpiewem i gorącymi brawami. Przyjęta formuła wydarzenia, w której nie tylko można było słuchać, ale również śpiewać wspólnie z zespołem sprawdziła się w 100 proc.
To było prawdziwie przebojowe popołudnie. Nie zabrakło podziękowań dla artystów za ich występ, wyrażonych kwiatami, a także kierowanych do Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej, Fundacji Lepsze Niepołomice oraz władz Miasta i Gminy Niepołomice za udzielaną pomoc. Gratulacje i życzenia dalszego rozwoju w imieniu władz gminy przekazali przewodniczący Rady Miejskiej Marek Ciastoń oraz wiceburmistrz Michał Hebda. Publiczność została obdarowana słodkościami przygotowanymi przez Niepołomiczan.
– W trakcie jubileuszu można było posłuchać muzycznych świadectw członków zespołu. W nich malował się obraz ludzi, którzy pragną i realizują swoją pasję jaką jest śpiew. Ludzi mających artystyczne marzenia, których celem jest dzielenie się swoją wrażliwością z innymi podczas występów. Ludzi, którzy tworzą, mimo różnic, pełne serdeczności i otwartości miejsce na mapie Niepołomic – dzieli się swoimi refleksjami Janusz Rojek. – Wraz z Mateuszem Laskiem od kilku lat jesteśmy częścią Niepołomiczan i ten fakt jest dla nas zaszczytem. Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzono nas, zapraszając do współtworzenia tej niezwykłej muzycznej społeczności.
Historia zespołu
Niepołomiczanie to kilkanaście osób kochających muzykę i śpiew.
W 2016 roku, w dawnym kinie Bajka, z inicjatywy Pawła Pawłowskiego, zorganizowane zostały pierwsze muzyczne warsztaty, które samodzielnie poprowadził. Ich owocem był program z okazji Święta Niepodległości. Widząc potrzebę takiej formy aktywności artystycznej seniorów pozyskiwał środki na kolejne inicjatywy. Opiekę muzyczną powierzono Mateuszowi Laskowi, młodemu instrumentaliście, który akompaniował grupie na akordeonie.
Przełomowym rokiem był 2018. We współpracy z Fundacją Lepsze Niepołomice oraz chórem ze szkoły im. Lady Sue Ryder zespół dał 8 koncertów z okazji 100-lecia Święta Niepodległości.
W 2020 r. współpracę z zespołem rozpoczął Janusz Rojek. Pomagał przy przygotowaniach do występu podczas spotkania Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Filharmonii Częstochowskiej. Obecnie jest on kierownikiem artystycznym zespołu. Przyjęta formuła pracy oraz stworzone warunki pozwoliły na podniesienie poziomu zarówno wokalno-instrumentalnego, jak i wizerunkowego. Repertuar, instrumenty oraz stroje nadały zespołowi własnego charakteru.
Zespół brał udział w wielu wydarzeniach gminnych, m.in. Senioriadzie, targach wielkanocnych, dniach otwartych skansenu U Apolonii, koncertach organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Muzyki i Śpiewu im. St. Moniuszki czy otwarciu Izby Regionalnej. To w tym miejscu odbywają się obecnie próby i spotkania zespołu.
Niepołomiczanie rejestrują wybrane utwory w formie wideo i prezentują je w sieci. Dotychczas powstało pięć teledysków, a w najbliższym czasie odbędzie się premiera kolejnego.
Działalność zespołu finansowana jest poprzez projekty składane za pośrednictwem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej i Fundacji Lepsze Niepołomice. Jest ona również wspierana przez Gminę Niepołomice.
Janusz Rojek
Zdjęcia: Agata Gumularz, Katarzyna Łabęda, Paweł Pawłowski
Napisz komentarz
Komentarze