Biorąc pod uwagę wymienione wyżej nazwiska, nie mogło zabraknąć: „Je dis que rien ne m’épouvante” ,„Parle-moi de ma mere!”, „La fleur que tu m’avais jetée” z opery „Carmen”, “E lucevan le stelle” z opery „Tosca”, „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi”, czy „Co się dzieje, oszaleję” z operetki „Księżniczka Czardasza”, „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”.
Te znane i lubiane partie zaprezentowali Vasyl Grokhlskyi – tenor i Joanna Wacławska – sopran. Solistom akompaniowała Olga Piotrowska-Cender.
Vasyl Grokhlskyi jest absolwentem Akademii Muzycznej w Kijowie, solistą Kijowskiej Opery Narodowej. Współpracował z Narodową Filharmonią Kijowską. Współpracuje z Operą Krakowską, Operą Narodową w Warszawie, teatrami operowymi w Bytomiu, Bydgoszczy, Poznaniu i Szczecinie. W 2010 roku został zwycięzcą 12 Wielkiego Turnieju Tenorów, zorganizowany przez Operę na Zamku w Szczecinie. Jest laureatem międzynarodowych konkursów wokalnych, śpiewał w salach koncertowych i operowych całego świata.
Joanna Wacławska jest absolwentką filologii polskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz wokalistyki Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach wokalnych i warsztatach. Związana jest z Operą Krakowską. Aktywnie koncertuje i bierze udział w festiwalach w kraju i za granicą. Współpracuje z zespołem Octava Ensemble, Filharmonią Krakowską, Pro Musica Mundi, Stowarzyszeniem Passionart.
Olga Piotrowska-Cender jest pianistką, kameralistką i korepetytorem. Od kilku lat współpracuje z Operą Krakowską. Ponadto akompaniuje w klasach instrumentalnych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach, gdzie w ciągu kilkuletniej pracy uzyskała kilkadziesiąt dyplomów za wyróżniający akompaniament podczas konkursów, festiwali i przesłuchań rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Prowadzi intensywną działalność koncertową, występując kameralnie (głównie z wokalistami). Współpracuje m.in. z Capellą Cracoviensis i Chórem Polskiego Radia. Poza działalnością koncertową zajmuje się terapią dźwiękiem kamertonów.
Wydarzenie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu anonimowych darczyńców.
W imieniu organizatorów
animator kultury
Janusz Rojek
Napisz komentarz
Komentarze