Jedenaście małopolskich ośrodków zdrowia podpisało umowy dofinansowania na zakup sprzętu, modernizację pomieszczeń i rozbudowę budynków przychodni. Łącznie Zarząd Województwa Małopolskiego przekazał na ten cel ponad 21,3 mln złotych.
W Tarnowie na ręce dyrektorów jednostek marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Józef Gawron przekazali umowy potwierdzające przyznanie dotacji w ramach Funduszy Europejskich - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (oś 12.1.3.).
W wydarzeniu uczestniczyły także posłanki Józefa Szczurek Żelazko i Anna Pieczarka.
Nasz zarząd przywiązuje wagę do całego systemu medycznego. Nie koncentrujemy uwagi wyłącznie na szpitalach wysoko specjalistycznych, wojewódzkich, ale jak udowodniliśmy już przy realizowaniu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, szczególnie trzech Pakietów Medycznych, dofinansowujemy wszystkie poziomy realizowanych usług medycznych
- mówi Witold Kozłowski, marszałek województwa.
Beneficjentami dotacji są Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zembrzycach, Spółka Gminna Pałecznica, Mościckie Centrum Medyczne, Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie, Centrum Medyczne „Kol-Med” (Tarnów), Gminne Centrum Usług Medycznych w Lisiej Górze, Centrum Zdrowia Tuchów, Alfa (Klęczany, Krynica-Zdrój), Specjalmed (Nowy Sącz), Fizjomed (Skrzydlna) i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach.
Cieszę się, że możemy przeznaczyć jeszcze pewne środki na placówki ochrony zdrowia w Małopolsce. Szczególnie, że chcemy ten już kończący się Regionalny Program Operacyjny wyczerpać do ostatniego eurocenta na rzecz rozwoju Małopolski
- mówi wicemarszałek Józef Gawron.
Przyznane pieniądze na inwestycje z listy rezerwowej placówki medyczne przeznaczą m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, przebudowę i rozbudowę budynków, modernizację pomieszczeń, poprawę dostępności dla osób z niepełnosprawnością ruchową czy wykonanie dodatkowych miejsc parkingowych dla pacjentów.
Napisz komentarz
Komentarze