30 maja Urząd Skarbowy w Nowym Targu wystawi na licytację Porsche Panamera GTS z 2013 roku.
Licytacje prowadzone przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) to okazja do zakupu przedmiotów i nieruchomości po korzystnej cenie.
Każdy, kto wpłaci wadium, może przystąpić do licytacji ogłaszanych na www.malopolskie.kas.gov.pl
Postępowanie egzekucyjne i zatrzymanie majątku dłużnika to ostateczność. Dlatego warto na bieżąco regulować wszystkie obowiązkowe daniny.
Urząd Skarbowy w Nowym Targu wystawił na licytację Porsche Panamera GTS z 2013 r. Cena wywoławcza to niecałe 132 tys. zł. To drugi luksusowy samochód licytowany w tym roku przez małopolską KAS. W marcu zakopiański urząd sprzedawał w ten sposób Bentleya.
Samochód można będzie obejrzeć 30 maja na parkingu Urzędu Skarbowego w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 33. Więcej informacji w obwieszczeniu.
Urzędy skarbowe w ramach postępowań egzekucyjnych organizują licytacje, podczas których sprzedają rzeczy oraz nieruchomości. Licytacje odbywają się w oparciu o przepisy Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, a pieniądze ze sprzedaży trafiają na pokrycie zaległości podatkowych ale też innych opłat i składek.
W przypadku sprzedaży rzeczy odbywają się dwie licytacje. Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji wynosi ¾ wartości szacunkowej ruchomości. Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku, to na drugiej licytacji można kupić przedmiot za połowę jego wartości. Obecnie urzędy skarbowe to wyspecjalizowane organy egzekucyjne, które mogą sprzedać ruchomość w drodze przetargu ofert, bądź z wolnej ręki.
Gdy przedmiotem egzekucji administracyjnej stanie się nieruchomość, urzędy mają możliwość jej sprzedaży nawet na trzech licytacjach. Ceny wywoławcze na poszczególnych licytacjach wynoszą odpowiednio: w pierwszym terminie – 75%, w drugim - 70%, a w trzecim – 65% oszacowanej wartości nieruchomości.
Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłata wadium. Środki te są zabezpieczeniem dla organizatora licytacji i świadczą o tym, że osoba chcąca wziąć w niej udział, poważnie myśli o zakupie. Urząd skarbowy zwraca wadium osobom, które uczestniczyły w licytacji, ale jej nie wygrały.
Informacje o licytacjach (tzw. obwieszczenia) są publicznie dostępne. Można je znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej konkretnego urzędu skarbowego na stronie www.małoplskie.kas.gov.pl w zakładce ogłoszenia-obwieszczenia o licytacji oraz na stronie Ministerstwa Finansów (Ministerstwo Finansów - Portal Gov.pl (www.gov.pl), gdzie zamieszczane są ogłoszenia z całej Polski.
Egzekucja administracyjna odbywa się na podstawie tytułu wykonawczego wystawionego przez wierzyciela. Może nim być urząd skarbowy, PFRON, ZUS, Poczta Polska (abonament RTV) itd. Każdy obowiązek wynikający z przepisów prawa dotyczący należności pieniężnych lub niepieniężnych będzie podlegał egzekucji administracyjnej.
Na tym etapie urząd skarbowy nie bada już zasadności ani wymagalności tytułu wykonawczego. Małopolska KAS apeluje do swoich klientów, żeby na bieżąco regulowali wszystkie zobowiązania, by egzekucja administracyjna nie była konieczna.
Napisz komentarz
Komentarze