- Myślę, że to głosowanie będzie budziło szczególne emocje, ponieważ mamy nowy regulamin i obywatele Małopolski będą mogli swoje pomysły zrealizować na poziomie regionalnym i na poziomie ogólnowojewódzkim - wyjaśnia Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.
To oznacza, że każdy Małopolanin do dyspozycji ma aż dwa głosy. W przypadku projektów regionalnych województwo zostało podzielone na 4 obszary: krakowski obszar metropolitalny, Małopolska Zachodnia, obszar tarnowski oraz Małopolska Południowa. Należy zaznaczyć, że aby głos był ważny trzeba go oddać na zadanie ze swojego miejsca zamieszkania.
- Zachęcamy Państwa do głosowania w tej 6. edycji Budżetu Obywatelskiego, bo o ile województwo jako samorząd, a także samorządy niższego szczebla, starają się dostrzegać wszystkie potrzeby mieszkańców i je realizować to jednak zawsze dla społeczności lokalnych są pewne zadania, które są dobrym pomysłem, interesującym wydarzeniem, albo zadaniem inwestycyjnym na mniejszą skalę, które nie może się przebyć czy doczekać się rozwiązania - tłumaczy Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego.
W przypadku regionu tarnowskiego wiele z propozycji dotyczy wydarzeń sportowych, kulturalnych, promocji folkloru i dziedzictwa narodowego, są też zadania z zakresu edukacji związanej z pierwszą pomocą przedmedyczną. Głosować można za pomocą strony internetowej BO Małopolska, osobiście lub korespondencyjnie.
- Cieszymy się z rosnącego zainteresowania Budżetem Obywatelskim. Cieszymy się z tej aktywizacji społeczeństwa, budujemy w ten sposób społeczeństwo obywatelskie, świadome i identyfikujące się z regionem - dodaje Wojciech Skruch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Głosowanie, które rozpoczęło się 15 maja potrwa w wersji tradycyjnej potrwa do 16 czerwca do godziny 16:00. O dwa dni dłużej, bo do 18 czerwca decydować mogą internauci.
Napisz komentarz
Komentarze