- Dbamy o to też, żeby tak jak państwo te drogi uzyskiwały odpowiednie parametry, czyli aby to nie były drogi, które tylko i wyłącznie pokryje się nawierzchnią asfaltową, ale żeby to były drogi o zwiększonej nośności. Tam, gdzie jest to oczywiście potrzebne i możliwe, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych, czyli aby samorząd zaprojektował dodatkowy chodnik. Te obiekty inżynieryjne w postaci przepustów, mostów, aby one w pierwszej kolejności znajdowały tego typu zrozumienie, że one muszą być przebudowane, aby ten ciąg komunikacyjny kiedyś w przyszłości spełniał te odpowiednie wymagania- zaznacza Paweł Szczygieł, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie
-Te środki, które trafiają, w jednym przypadku bardzo duże środków, ponieważ ponad 2 mln zł, w innych przypadkach, innych sytuacjach samorządów gminnych są nieco mniejsze te kwoty, ale one są równie ważne. One pozwalają państwu samorządowcom zrealizować te zadania, na które mieszkańcy od dawna już czekali- mówi Józefa szczurek-Żelazko, poseł na sejm RP.
-Kiedyś mówiło się, że te drogi, przede wszystkim w tych małych miejscowościach były jak postanowienia noworoczne- szybko okazywało się, że są nie do zrealizowania z uwagi na brak środków. Dzisiaj te środki są, te duże, twarde środki z różnych programów rządowych, ale również te mniejsze, które pozwalają wspierać i zmieniać jakość lokalnych dróg leśnych. To co wydaje mi się najważniejsze to, że trzeba zachować umiar tak, żeby nie tracić ich uroku i charakteru dróg leśnych. Myślę, że tutaj nasi leśnicy, chirurdzy lasu o to zadbają- podkreśla Piotr Sak, poseł na sejm RP.
-Gratuluję skuteczności samorządom, ponieważ dzisiaj samorząd to nie jest tylko miejsce pracy, jest to wielka odpowiedzialność i miejsce, gdzie muszą działać sprawni menadżerowie. To nie jest tylko kwestia zwycięstwa w wyborach i odpowiedzialnego stanowiska, gdzie pobieracie państwo podatki od mieszkańców, którzy mieszkają na terenie waszych samorządów, ale przede wszystkim jest to skuteczność, jeśli chodzi o pozyskiwanie środków- dodaje Norbert Kaczmarczyk, poseł na sejm RP.
W trakcie przekazania promes samorządowcy podkreślali wagę przyszłych inwestycji.
- Bardzo nas cieszy to, że będziemy mogli za kwotę 3300 000 zł wyremontować drogę relacji Iwkowa- Lipnica Murowana. Jest to przepiękny dukt nieopodal bacówki Biały Jeleń. Jest tam wzmożony ruch turystyczny, ludzie są zainteresowani tamtym obszarem, a to, że nadleśnictwo prowadzi tam gospodarkę leśną powoduje droga ulega co jakiś czas destrukcji- zaznacza Maciej Podobiński, wicestarosta brzeski.
- Korzystamy z tych środków finansowych nie tylko jeśli chodzi o inwestycje twarde, czyli budowę dróg, ale korzystamy również w zakresie działań miękkich, organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Warto podkreślić, że gmina Borzęcin to niemal 25% lasów. Jest to bardzo duży potencjał środowiskowy. Jest to atut, który wykorzystujemy w promocji turystycznej naszej gminy i ta współpraca, ta spójność w zakresie realizacji działań jest w tym przypadku szczególnie warta podkreślenia- wyjaśnia Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.
- To jest pewna sieć, krwiobieg. Jadąc jedną drogą za chwilę wjeżdżamy na drogę wyższej kategorii, a przecież z tych dróg korzystają także Lasy Państwowe wywożąc ten wspaniały urobek, to nasze dobro i obsługując te kompleksy, którymi tak pięknie się opiekują- dodaje Tomasz Latocha, burmistrz miasta i gminy Brzesko
Środki zostały przeznaczone z Funduszu Leśnego. Dofinansowanie pozwoli m.in. na poprawienie komfortu poruszania się dla uczestników ruchu oraz zwiększenie bezpieczeństwa w zakresie dojazdów przeciwpożarowych do lasów.
Napisz komentarz
Komentarze