– Projekt wymagał sporo pracy, zarówno na etapie przygotowań, jak i samej realizacji, ale dzięki temu udało nam się zainstalować wydajne i wysokiej jakości panele, które powinny posłużyć długie lata – przyznaje Jakub Bednarz, Inspektor w Dziale Oczyszczania Ścieków, nadzorujący realizację projektu.
To kolejna tego typu instalacja na naszych obiektach. Podobne panele istnieją już na krytej pływalni i oczyszczalni ścieków Podłęże-Zachód.
Montaż instalacji fotowoltaicznych pozwoli na obniżenie kosztów utrzymania obiektów. To szczególnie istotne w dobie rosnących rachunków za energię elektryczną i szukania oszczędności.
Moc każdej zainstalowanej instalacji fotowoltaicznej wynosi 39,44 kWp. Ze względu na specyfikę obiektów, instalacje zostały zamontowane zarówno na dachach budynków jak i na gruncie.
Środki na inwestycję pochodziły z projektu Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski, realizowanego w oparciu o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Warto zaznaczyć, że wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest nie tylko sposobem na obniżenie kosztów, ale również przyczynia się do poprawy środowiska naturalnego.
Napisz komentarz
Komentarze