- Dokument ujawniony przez pana ministra, pana premiera Błaszczaka jest dowodem zdrady połowy Polski a tak naprawdę, całej Polski, bo obrona na linii Wisły to tak naprawdę jest jakaś desperacja i niosłaby zagrożenie dla tych części Polski, które byłyby przedmiotem bezpośredniego ataku wojsk rosyjskich, gdyby do takich sytuacji doszło - mówił w Tarnowie Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny.
Kwestię odtajnionego dokumentu minister Ziobro poruszył też na rynku w Zakliczynie: - Jesteśmy tutaj w tej części okręgu tarnowskiego, która miała być oddana na pastwę sowieckich sołdatów, rosyjskich sołdatów – to wszystko sprowadza się do jednego. Wiemy jak w Buczy i innych miejscach zachowywali się do tamtejszych mieszkańców. Chciałbym wam powiedzieć drodzy rolnicy, mieszkańcy miast i miasteczek okręgu tarnowskiego i Tarnowa również, że Platforma i Polskie Stronnictwo Ludowe zgodziło się w ramach planów operacyjnych, które były przygotowane dla Wojska Polskiego, oddać całkowicie pod kontrolę rosyjskich żołnierzy domy wasze i waszych dzieci.
Wizyta w regionie tarnowskim Ministra Sprawiedliwości była związana również z udzieleniem poparcia dla kandydatów Suwerennej Polski. Najpierw wsparł posła Piotra Saka.
- Witam państwa w pięknym Tarnowie. Zawsze z sentymentem i przyjemnością tu przyjeżdżam i wracam, tym bardziej że też mogę zwykle spotkać i wspierać pana mecenasa Piotra Saka, człowieka doświadczonego w działalności publicznej, wieloletniego samorządowca, parlamentarzystę i prawnika bardzo zaangażowanego na rzecz ziemi tarnowskiej, okręgu tarnowskiego. Posła niezwykle skutecznego i zawsze wiercącego dziurę w brzuchu, gdy jest coś do załatwienia dla mieszkańców Tarnowa. Wtedy żyć nie daje, ale sprawy załatwia, a to jest ważne - podkreśla minister Zbigniew Ziobro.
- To też dobra okazja i moment, żeby podziękować panu ministrowi za wsparcie wszelkich inicjatyw, które tutaj były podejmowane, a jest się z czego cieszyć. Udało się przywrócić Wydział Gospodarczy w Sądzie Okręgowym w Tarnowie, udało się przywrócić Sekcję Restrukturyzacji i Upadłości w Sądzie Rejonowym w Tarnowie – to wspiera lokalnych przedsiębiorców i konsumentów. Udało się podjąć decyzję co do rozbudowy zakładu karnego na poziomie ponad 30 milionów złotych, co pozwala na uruchomienie dodatkowego bloku, gdzie będzie przebywało około 250 więźniów, którzy będą odbywać karę pozbawienia wolności w trybie półotwartym, więc będą mogli zasilać lokalnych przedsiębiorców, dodatkowo znajdzie się zatrudnienie dla około 50-ciu nowych funkcjonariuszy służby więziennej. Nie możemy także zapominać o budowie nowej siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury w Wieliczce za ponad 20 milionów złotych. Dodatkowo powstały nowe instytucje, których dotąd nie było - wylicza Piotr Sak, poseł na Sejm RP.
Minister Zbigniew Ziobro spotkał się także z posłem Norbertem Kaczmarczykiem.
- Jest tu mi bardzo miło być tutaj wraz z posłem Norbertem Kaczmarczykiem. Przyjeżdżamy tutaj, aby apelować, by Polacy poszli do wyborów, na referendum, aby mieszkańcy polskich wsi i miasteczek głosowali na swoich prawdziwych reprezentantów - mówił minister Zbigniew Ziobro w Zakliczynie.
- Dziękuję bardzo serdecznie panie ministrze, że gości pan na ziemi zakliczyńskiej i za to, że od wielu lat w polityce dzięki temu, że rządzi Zjednoczona Prawica, dzięki temu, że mamy politykę suwerennościową, że pan jako reprezentant i lider Suwerennej Polski buduje Polskę A. Nasi poprzednicy doprowadzili do tego, że takie gminy jak gmina Zakliczyn miały tylko kilka milionów, albo kilkaset tysięcy złotych na inwestycje. Dziś mamy tę rekordową kwotę, rekordowy rok – 28 milionów na inwestycje. To środki zewnętrzne, rządowe, po które sięga gmina Zakliczyn dlatego, że budujemy Polskę A, nie Polskę wielkich metropolii – Warszawy, Krakowa, Poznania, ale Polskę, gdzie gmina Zakliczyn, okręg tarnowski, małe miasteczka są wzięte pod uwagę - zauważa Norbert Kaczmarczyk, poseł na Sejm RP.
W trakcie wizyty w regionie tarnowskim minister Zbigniew Ziobro złożył również kwiaty przy tablicy upamiętniającej Polaków przetrzymywanych w tarnowskim więzieniu przez Niemców w czasie II wojny światowej.
Napisz komentarz
Komentarze