Koncerty i występy muzyczne
Muzycznie i artystycznie było już od piątkowego wieczoru, kiedy to na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbył się koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Ale muzyka była integralną częścią święta, co udowodniły kolejne dni. Śpiewały dla nas przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, laureaci konkursów piosenki, grupy śpiewacze, chóry i zespoły działające na co dzień na terenie gminy. Szczególnie mocnym muzycznym akcentem był sobotni wieczór. Park miejski rozbrzmiewał dźwiękami gitary Igora Drelichowskiego i energetycznym koncertem zespołu Broken Flowers. Występy sceny zamkowej zakończyli Piotr Krupa Trio oraz gwiazda wieczoru Tatiana Okupnik. Wisienką na torcie 32. Dni Niepołomic był niedzielny, niezwykle energetyczny koncert Reni Jusis, który po całym dniu deszczu rozjaśnił ostatni dzień imprezy.
Taniec i pokazy artystyczne
Tradycyjnie Niepołomice miały również okazję podziwiać różnorodne występy i artystyczne dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy ćwiczą się w różnych formach tanecznych w naszej gminie. Sobotnie pokazy w parku miejskim obejmowały rejony od akrobatyki powietrznej po gimnastykę artystyczną. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego publiczność mogła zachwycać się układami baletowymi, pokazami tańca estradowego, funky oraz bardziej marszowych układów mażoretek. Warto dodać, że sobota zakończyła się potańcówką, gdzie absolutnie każdy mógł popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi i wiele osób z tej okazji skorzystało, bawiąc się do późnych godzin nocnych lub jak mówią niektórzy do wczesnych godzin porannych. Pokazy taneczne ubarwiły również niedzielę. Wykonawcy dawali z siebie wszystko, co najlepsze, chociaż aura im nie sprzyjała.
Kultura i sztuka
Miłośnicy sztuki mieli wiele okazji do satysfakcji. W piątek w Domu Pełnym Kultury w Staniątkach odbył się wernisaż „Sztuka Widzenia” z pracami fotograficznymi oraz koncertem Jana Kondraka. W sobotę Sala Portretowa Zamku Królewskiego gościła wystawę pocztówek Dawida Gastomskiego oraz spotkanie autorskie i promocję książki. Ponadto, gotycka piwnica zamku była miejscem Nocy Poetów – literackiego spotkania, które umilał koncert Wiktorii Oliwy.
Strefa Kibica Euro 2024
Jednym z najważniejszych elementów tegorocznego święta miasta była strefa kibica Euro 2024. Przy izbie regionalnej na leżakach, ławkach lub po prostu siedząc na trawie można było oglądać zarówno mecz otwarcia, jak i kolejne spotkania aż do ostatniego niedzielnego meczu. Euro 2024 transmitowane na żywo, gromadziło fanów piłki nożnej. Szczególnie gorąco kibicowaliśmy reprezentacji Polski podczas meczu Polska-Holandia, ale pozostałe spotkania również cieszyły się dużym powodzeniem. Dodajmy, że po Dniach Niepołomic kibicowanie zmaganiom piłkarskim przeniosło się za Zamek Królewski w pobliże Chałup.
Sport i aktywność fizyczna
Tradycją Dni Niepołomic są również pokazy i zawody sportowe. W tym roku zaczęło się od zawodów strzeleckich organizowanych przez PTTK Wiarus, później odbyły się także turniej tenisa stołowego, pierwsza Niepołomicka Bitwa Bramkarska, pokazy zespołów cheerleaders, zawody konne, turniej siatkówki oraz pokazy – sprzętu paralotniowego i sztuk walki reprezentowanych przez kluby Kyoushin-Boxing Niepołomice oraz Akademię Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.
Atrakcje dla dzieci i rodzin
Dni Niepołomic były także rajem dla dzieci. Wesołe miasteczko Luna-Park oraz strefa zabaw na rynku miasta były otwarte przez całe trzy dni, oferując niekończącą się rozrywkę. Dodatkowymi atrakcjami były animacje dla dzieci, warsztaty językowe oraz ogrodnicze, strefa MAN Trucks oraz pokaz strażacki wykonany przez jednostki z terenu gminy Niepołomice.
Mamy nadzieję, że 32. Dni Niepołomic dla wszystkich odwiedzających stały się świętem miasta, pełnym różnorodnych atrakcji, radości i integracji. Dziękujemy absolutnie wszystkim, którzy przyczynili się do wzbogacenia i uatrakcyjnienia imprezy. Mamy nadzieję, że w niemniej licznym gronie spotkamy się w przyszłym roku na 33. Dniach Niepołomic.
Napisz komentarz
Komentarze