Na scenie zaprezentowało się czternaście zespołów folklorystycznych z różnych zakątków globu - m.in z Bułgarii, Chińskiego Tajpej, USA/Hawaje, Irlandii, Japonii, Kenii, Kolumbii, Korei Południowej, Meksyku, Serbii, Tajlandii, Turcji, Węgier oraz Polski. Z każdą pieśnią i każdym tańcem przenosiliśmy się do odległych krajów, odkrywając ich unikalne dziedzictwo. To była prawdziwa uczta dla zmysłów, pełna kolorów, dźwięków i emocji. Goście specjalni – zespół Dikanda, Cleo oraz Karolina Lizer z orkiestrą – dostarczyli niezapomnianych wrażeń podczas festiwalowego weekendu.
Magiczne chwile na myślenickim rynku
Nie tylko scena główna tętniła życiem. Rynek w Myślenicach zamienił się w pulsujące serce festiwalu, gdzie odbywały się taneczne potańcówki i mini koncerty w Cafe Festiwalowym. Kiermasz rękodzieła przyciągał tłumy, oferując ręcznie wykonane cuda, które były nie tylko pamiątkami, reprezentacją regionalnego dziedzictwa.
Podczas finałowego koncertu, scena ledwo pomieściła wszystkich artystów, wolontariuszy i osoby zaangażowane w organizację wydarzenia. Nie brakowało emocji i wzruszeń: filmy z poprzednich edycji, wyświetlane na telebimach w przerwach prezentacji scenicznych, przywoływały wspomnienia i budziły nostalgię. Wyróżnieni zostali wolontariusze, którzy od samego początku wspierają festiwal swoją pracą i pasją.
Ze sceny padły podziękowania dla dyrektora Festiwalu Piotra Szewczyka od Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Jarosława Szlachetki, oraz Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM, Moniki Gubały. Wzruszające słowa pełne wdzięczności i uznania potwierdzały, jak ogromne znaczenie ma ten festiwal dla społeczności lokalnej i międzynarodowej.
Piotr Szewczyk, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu podkreślił, że za organizacją tego wyjątkowego wydarzenia stoi rzesza ludzi tworzących festiwalową rodzinę. - Pomimo różnicy temperamentów i poglądów, ludzie potrafią się porozumieć i wspólnie działać, bo wierzą w ideę festiwalu. Za kulisami panuje niezwykła atmosfera przyjaźni – powiedział.
To jeszcze nie koniec
Festiwal zakończy się w środę, 24 lipca, ale przed nami jeszcze kilka dni pełnych atrakcji, w tym koncerty zespołów na dziedzińcu Radia Kraków oraz warsztaty rękodzieła. Nie przegapcie tych ostatnich chwil pełnych magii!
Już teraz zapraszamy także na przyszłoroczną edycję Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Dołączcie do nas, by wspólnie tworzyć kolejne piękne wspomnienia, celebrując naszą rodzimą kulturę, ale i tradycje z całego świata.
Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem posiadają weryfikację Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF.
Pełen program i szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziesz na stronie internetowej www.festival.myslenice.pl oraz w mediach społecznościowych na Facebooku oraz na Instagramie
Napisz komentarz
Komentarze