Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała burmistrz miasta Magdalena Łacna. Gospodarz Solnego Grodu wyraziła olbrzymią radość z kolejnego spotkania zorganizowanego w ramach święta jednej z bocheńskich ulic. Dziękując Organizatorom za trud włożony w przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia życzyła wszystkim jego uczestnikom jak najbardziej udanej zabawy.
Po zakończonym wystąpieniu Magdaleny Łacnej odbyła się przygotowana przez właścicielki salonu dla czworonogów „Psijaciel” parada kundelków, podczas której to właśnie zgromadzona na imprezie publiczność wybierała najmilszego psiaka.
Następnie właściciele sklepu z odzieżą i torebkami „Dublet” we współpracy ze Stowarzyszeniem Chór Złota Jesień, salonem fryzur „Akademia fryzur Iwona Cholewa” oraz salonem kosmetycznym „Agnieszka” przygotowali i przeprowadzili pokaz mody dla pań w kwiecie wieku.
W ramach zorganizowanego konkursu na słodko-słone „Wolnicowe” ciasto, działające przy tej ulicy cukiernie: Tartoletka, Cukiernia Broszkiewicz Włodarczyk, PSS Społem, a w jego ramach także restauracja Jubilatka przygotowały specjalne wypieki z dodatkiem bocheńskiej soli. Uczestnicy święta natomiast mieli możliwość skosztowania tych pyszności i wyboru najsmaczniejszego wypieku. Po zakończeniu konkursu i wręczeniu nagród cukiernicy zdeklarowali, że biorące udział w zmaganiach ciasta pojawią się również w ich ofercie sprzedaży.
W trakcie odbywających się na „czerwonym dywanie” atrakcji na Wolnicy można było odwiedzić wiele różnotematycznych stoisk.
W witrynach dawnego sklepu metalowego można było podziwiać wyroby Fabryki Naczyń Kamionkowych, ale też autorskie dzieła takich twórców jak m. in. Lucyny Błasiak, Bogumiły i Jana Sroków, Dominiki Stawarz-Burskiej, uczniów PLSP w Nowym Wiśniczu i Technikum Ceramicznego w Łysej Górze, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Bogatą ofertę przygotowała bocheńska Biblioteka. Przeprowadzony został m. in. quiz Tuwim czy Brzechwa. Było także ekologiczne akwarium, wykonane zostały też wakacyjne opaski, wystawa prac plastycznych mój ukochany pupil. Dla młodszych miały miejsce zabawy sensoryczne z masami plastycznymi oraz gry retro.
Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli możliwość własnoręcznie wykonać koronę i założywszy ją na głowę zasiąść na tronie i poczuć się jak władcy odwiedzający niegdyś Bochnię.
Stoiska z bocheńską literaturą, rękodziełem i wyrobami artystycznymi przygotowali m. in.: Galeria Kopalnia Sztuki, Stowarzyszenie Bochnianie Bezdomniakom, Sanepid, Ostolka – manufaktura psiego stylu oraz NSZZ Solidarność, które prócz stoiska uruchomiło także porady prawne z zakresu kodeksu pracy i działalności związku.
Swoje stoisko miały także gabinety dietetyczne Bonne santé.
O tworzeniu drzew genealogicznych oraz ich przykłady zaprezentował Grzegorz Biernat. Natomiast Agnieszka Węgrzyn i Marcin Paternoga, prowadzący Pracownię Archeologiczną, przeprowadzili warsztaty linorytnicze oraz przedstawili historyczny przebieg ulicy Wolnica.
Podczas wydarzenia właściciele czworonogów mieli możliwość zaczipowania swoich pupili lub umówienia się na ten zabieg u weterynarza.
W świetlicy PSS SPOŁEM kolekcjoner Tadeusz Pędrak wyeksponował swoją bogatą kolekcję wag.
W tym samym czasie na bocheńskim Rynku na wszystkich czekała zabawa w pianie, balon taxi oraz pokaz kuglarzy z krakowskiej Grupy Locomotora.
Wszystko zwieńczyła wspaniała zabawa taneczna z DJ’em Netto i Super Mario.
Napisz komentarz
Komentarze